وی دل

راهنمای خرید پرفروش ترین فشار سنج ها در ایران و قیمت فشارسنج دیجیتالی - وی دل

خرید فشارسنج دیجیتال

بدون شک همه ی افراد تا به حال با دستگاه فشار سنج حداقل در مراکز درمانی آشنایی داشته و از آن استفاده نموده اند. عواقب خطرناک بالا رفتن و یا پایین رفتن بیش از حد فشار خون بر کسی پوشیده نیست. برای ضمانت سلامت افراد خانواده، قطعا وجود یک فشار سنج در هر خانه کاربردی و لازم می باشد. در صورت داشتن فشار سنج در خانه، دیگر نیازی نیست برای اطلاع از میزان فشار خود به مراکز درمانی بروید.

فشار سنج های دیجیتال طی چند سال گذشته وارد بازار شده و تا پیش از آن افراد حتما باید برای گرفتن فشار خود به مراکز درمانی رفته و خود در منزل از عهده این کار بر نمی آمدند. این موضوع سبب می شد که افراد توجه چندانی به فشار خود نداشته و یا این که مرتب به مرکز درمانی رفته و یا حتی دست به تنظیم حدسی فشار خود در خانه می زدند. خب در این بین ممکن بوده خطراتی سلامت افراد را تهدید کند. لذا کمپانی هایی که در زمینه تولید لوازم پزشکی  فعالیت دارند به فکر تولید فشار سنج های دیجیتالی افتادند. استفاده از این فشار سنج ها مهارتی نیاز نداشته و می توان از آن ها به تنهایی استفاده نمود.

فشار سنج ها به طور کلی به سه دسته پمپی، جیوه ای و دیجیتالی تتقسیم می گردند.

 

خرید فشار سنج پمپی

فشارسنج پمپی یا عقربه ای:

با وجود روی کار آمدن فشار سنج های دیجیتالی باز هم افراد زیادی فشار سنج های پمپی را به آن ها ترجیح داده و دقت آن ها را بالا تر می دانند. اگر چه این ادعا کاملا درست بوده و شرایط زیادی همچون ضعیف بودن باتری، رطوبت هوا و… دقت فشار سنج های دیجیتالی را تحت تاثیر قرار می دهند اما به هر حال فشار سنج های دیجیتالی تقریبا تمام قابلیت های فشار سنج های پمپی را دارا هستند.

از معایب فشار سنج های پمپی می توان به این نکته اشاره نمود که امکان اندازه گیری فشار توسط خود فرد وجود نداشته و حتما باید یک شخص باتجربه او را در این کار یاری نماید. عملکرد این گونه از فشار سنج ها به این صورت بوده که فشار هوا سبب حرکت عقربه ی روی صفحه شده و میزان فشار فرد از طریق اعدادی که روی صفحه ظاهر می گردد مشخص می گردد.

فشار سنج جیوه ای

فشار سنج جیوه ای:

فشار سنج های جیوه ای نیز از دیرباز در مراکز درمانی کاربرد داشته است. عیب این مدل از فشار سنج ها این بوده که احتمال شکستن آن ها و پخش شدن جیوه ی درون آن وجود دارد. استفاده از این فشار سنج دیگر در مراکز درمانی و حتی مطب ها نیز متداول نمی باشد.

فشار سنج دیجیتال

فشار سنج دیجیتال:

این مدل از فشار سنج ها بسیار کاربردی بوده و کار با آن ها نیز بسیار راحت می باشد و به راحتی می توان در خانه از آن ها استفاده نمود. استفاده از این فشار سنج مهارت خاصی نیاز نداشته و نیازی به شخصی با تجربه جهت گرفتن فشار نمی باشد. فشار سنج های دیجیتال در دو مدل مچی و بازویی وجود دارند. اکثر افراد فشار سنج های دیجیتال بازویی را دقیق تر می دانند.

نکات مهم به هنگام خرید فشار سنج های دیجیتال

 1. قیمت خرید

تقریبا قیمت فشار سنج های دیجیتال نزدیک به هم بوده و تفاوت قیمت در بین آن ها به گونه ای نیست که انتخاب را سخت سازد. قبل از خرید بهتر بوده نیاز های خود را تعیین نموده و بعد بر اساس آن ها فشار سنج مناسب خود را خریداری نمایید.

 1. حافظه فشار سنج

حافظه فشار سنج دیجیتالی

حافظه فشار سنج دیجیتال از فاکتور های مهمی بوده که حتما به هنگام خرید باید به آن توجه نمود. این فشار سنج ها این قابلیت را داشته که میزان فشار شما  در استفاده های قبلی را در حافظه خود داشته تا این امکان برای شما وجود داشته باشد که تفاوت فشارخود طی دوره های مشخص  را محاسبه نمایید. پیشنهاد می شود فشار سنج انتخابی شما دست کم قابلیت نگهداری اطلاعات تا یک ماه را داشته باشد. بعضی از فشار سنج های دیجیتال حتی قادر بوده از میزان فشار شما طی زمانی مشخص میانگین تهیه کنند.

 

 1. اندازه کاف دستگاه فشار سنج:

فشار سنج دیجیتالی ارزان

منظور از کاف در واقع بخشی از فشار سنج بوده که وظیفه اتصال فشار سنج به بازو یا مچ و محاسبه فشار را برعهده دارد. چنانچه اندازه این قسمت مناسب نباشد احتمال نمایش دقیق اعداد کاهش می یابد. بعضی از کاف ها از ویژگی ۳۶۰ درجه برخوردار بوده که این ویژگی سبب شده دقت فشار سنج به میزان قابل توجهی بالا رفته، چرا که حس گر های اندازه گیری فشار در نقاط مختلف کاف وجود داشته و این موضوع که فشار سنج از کدام سمت روی باز قرار گیرد اهمیتی نخواهد داشت.

 

 1. باتری فشار سنج:

 باتری فشار سنج

طول عمر و دوام باتری نیز از عوامل تعیین کننده کیفیت یک دستگاه فشار سنج می باشد. بهتر بوده به دنبال فشار سنجی رفته که باتری آن از قابلیت شارژ شدن برخوردار باشد. دستگاه فشار سنجی  که از داشتن باتری بی بهره بوده حتما برای کار کردن به برق احتیاج داشته و باید همواره پریز برق در دسترس شما باشد، این موضوع سبب شده دیگر امکان حمل این وسیله به هر مکانی وجود نداشته باشد.

 

 1. قابلیت تشخیص آریتمی:

اکثر فشار سنج های امروزی از قابلیت تشخیص آریتمی برخوردار می باشند. آریتمی در واقع تپش نامنظم قلب می باشد. منظور از تشخیص آریتمی این بوده که چنانچه فرد آریتمی داشته باشد این دستگاه از علامتی چشمک زن برای اطلاع دادن این موضوع استفاده می نماید. و در این صورت فرد باید دقایقی را استراحت نموده و بعد اقدام به گرفتن مجدد فشار خود نماید. این قابلیت سبب شده شما از ضربان نامنظم قلب خود مطلع شده و در شرایط ادامه دار شدن این موضوع نزد پزشک متخصص بروید.

 

پر فروش ترین فشارسنج های دیجیتال در ایران

 

۱٫    فشارسنج امرن مدل M6 AC

 

برند امرن در زمینه تولید محصولات پزشکی یک برند نام آشنا بوده که به واسطه تولید محصولات باکیفیت توانسته برای خود اعتبار کسب کند و به یکی از پر طرف دارترین برند ها در این زمینه تبدیل گردد. فشار سنج M6 AC از محصولات این برند می باشد. این دستگاه دارای نمایشگری بزرگ بوده که تمامی اطلاعات فشار خون افراد بر روی آن به نمایش در خواهد آمد. طراحی این فشار سنج به گونه ای بوده  که این دستگاه قادر به نمایش همزمان فشار خون دو فرد به صورت مجزا بوده و همچنین حافظه آن تا ۲۰۰ فشار خون را ذخیره می کند.

این دستگاه مدل بازویی بوده و برای دور بازوی های ۲۲ الی ۲۴ سانتی مطلوب می باشد.

پیشنهاد می شود که افرادی که فشار خون بالا و یا پایین تر از حد نرمال دارند این دستگاه را تهیه و در خانه داشته باشند. ویژگی شارژ شدن به وسیله آداپتور و یا استفاده از باتری در این دستگاه این امکان را به شما داده که به راحتی آن را با خود حمل نمایید.

نقاط قوت:

 • عملگرد عالی

نقاط ضعف:

 • ندارد

 

۲٫    فشارسنج بیورر مدل  BM19

فشارسنج بیورر

این فشار سنج در میان فشار سنج های پر فروش موفق به کسب رتبه دوم شده است. قابلیت های کاربردی این فشار سنج که ساخت کمپانی آلمانی بیورر بوده نظر افراد بسیاری را به سمت این دستگاه جلب نموده است. از قابلیت های مهم این دستگاه می توان به سیستم سخن گو موجود در آن اشاره نمود. این سیستم قادر به پشتیبانی از ۵ زبان می باشد. وجود این ویژگی سبب شده افراد نام بینا، کم بینا و افراد سالمند و یا کسانی که توانایی خواندن اعداد را ندارند نیز بتوانند به راحتی از این دستگاه استفاده کنند.

به کمک این فشار سنج می توان ضربان قلب را نیز اندازه گرفت که این برای یک دستگاه فشار سنج یک قابلیت کاربردی و مهم محسوب می گردد.

این فشار سنج این قابلیت را داشته که میزان فشار خون در هر بار اندازه گیری را ذخیره نموده تا شما این امکان را داشته که فشار خون خود را طی فاصله زمانی مشخصی بررسی نموده و نسبت به سلامت خود مطلع گردید.

این دستگاه دارای ۶۰ حافظه بوده  که این حافظه قادر به اندازه گیری و نمایش  فشار خون دو فرد به صورت مستقل می باشد. از دیگر قابلیت های برجسته این دستگاه می توان به هشدار خطاهای محاسباتی و اندازه گیری آریتمی اشاره نموده که این دستگاه را به یک دستگاه کاربردی و خانگی تبدیل نموده اند.

نقاط قوت:

 • عملگرد عالی

نقاط ضعف:

 • ندارد

 

۳٫    فشارسنج مایکرولایف مدل BP A200 AFIB

فشارسنج مایکرولایف

این فشار سنج ساخت کمپانی مایکرو لایف می باشد. از مهم ترین قابلیت های این دستگاه می توان به هشدار خطا های محاسباتی و نیز تشخیص آریتمی اشاره نمود. این دستگاه با برخورداری از نمایشگری بزرگ این امکان را برای شما فراهم نموده تا خیلی راحت اطلاعات مربوط به فشار خون خود را بر روی آن مشاهده نمایید.

این دستگاه قادر به ذخیره ۲۰۰ بار فشار خون می باشد. این دستگاه همچنین دارای نمایشگری جهت مطلع ساختن کاربر از زمان تعویض باتری بوده هر چند که این دستگاه با برق نیز کار می کند.

نقاط قوت:

 • عملگرد عالی

نقاط ضعف:

 • ندارد

 

۴٫    فشارسنج اکیومد مدل K150

این دستگاه فشار سنج از نوع مچی بوده و به لطف نمایشگری بزرگی که داشته مشاهده اطلاعات فشار خون روی آن به راحتی میسر شده است. حافظه این دستگاه قادر به ذخیره ۹۰ بار فشار خون بوده تا شما بتوانید به راحتی از روند تغییر فشار خون خود مطلع گردید.

این دستگاه همچنین دارای قابلیت اندازه گیری آریتمی بوده و از طریق آن شما این امکان را داشته که نسبت به سلامت قلب خود مطمئن گردید. چنانچه به دنبال دستگاه فشار سنجی مچی و با کیفیت هستید ما به شما فشار سنج K150 را پیشنهاد می کنیم.

نقاط قوت:

 • عملگرد عالی

نقاط ضعف:

 • ندارد

 

۵٫    دستگاه فشارسنج مرولا مدل  LD-533

دستگاه فشار سنج LD-533 نیز به خاطر دقت بالایی که داشته طرفداران زیادی را به سوی خود کشانده است. این دستگاه از قابلیت اندازه گیری ضربان قلب و همچنین ویژگی استفاده همزمان از آداپتور و ۴ باتری قلمی که با آن دیگر تمام شدن باتری چندان پراهمیت نخواهد بود برخوردار می باشد.

قابلیت تشخیص آریتمی، نمایشگر اخطار تمام شدن باتری، علامت میزان ظرفیت و امکان ذخیره ۱۸۰ بار فشار برای دو فرد از دیگر قابلیت های مهم این دستگاه به شمار می آیند.

نقاط قوت:

 • عملگرد عالی

نقاط ضعف:

 • ندارد

 

۶٫    فشارسنج پلی گرین مدل KP-7520

این فشار سنج برای آن دسته از افراد که خواهان فشار سنجی بازویی با حافظه ای مطلوب برای دو فرد هستند کاملا ایده آل به نظر می آید. این دستگاه شما را از مراجعه به مراکز درمانی جهت گرفتن فشار معاف خواهد ساخت چرا که خود به تنهایی از قابلیت هایی چون درجه بندی فشار، قابلیت تشخیص آریتمی و اندازه گیری ضربان قلب برخوردار می باشد.

این دستگاه دارای نمایشگری بزرگ جهت نمایش اطلاعاتی چون میزان فشار و ضربان قلب می باشد.

این دستگاه برای کار کردن نیاز به ۴ باتری داشته و در واقع این ۴ باتری برای ۲۵۰ بار استفاده کفایت می کنند. این دستگاه همچنین دارای نمایشگری جهت اطلاع دادن رسیدن زمان تعویض باتری ها می باشد.

نقاط قوت:

 • عملگرد عالی

نقاط ضعف:

 • ندارد

 

۷٫    فشارسنج رزمکس مدل S150

این دستگاه فشار سنج از نوع مچی می باشد. حافظه این دستگاه قادر به ذخیره ۹۰ بار فشار خون بوده و با اتمام ظرفیت ذخیره سازی، این دستگاه به صورت خودکار اقدام به حذف دیر ترین اندازه گیری ها نموده و همچنین می توان با فشردن کلید حافظه برای ۵ ثانیه، تمامی اطلاعات ذخیره شده را پاک نمود.

کاف موجود در این دستگاه برای افرادی با دور مچ ۱۳٫۵ الی ۲۲ سانتی کاملا مطلوب می باشد. این دستگاه برای کار کردن به ۲ باتری نیم قلمی احتیاج داشته اما امکان شارژ شدن این باتری ها وجود نخواهد داشت. این دستگاه با برخورداری از ویژگی خاموش شدن اتوماتیک بعد از ۶۰ ثانیه سبب دوام باتری ها می گردد.

نقاط قوت:

 • عملگرد عالی

نقاط ضعف:

 • ندارد

 

۸٫    فشارسنج گلامور مدل LS808

این دستگاه فشار سنج مدل بازویی بوده و مجهز به نمایشگری بزرگ جهت نمایش اطلاعات مربوط به  فشار خون می باشد، این دستگاه همچنین به دلیل دقت بالایی که داشته توانسته طرفداران زیادی را به سوی خود بکشاند.

این فشار سنج دارای ۱۲۰ حافظه بوده که این حافظه قادر به  اندازه گیری و ذخیره نمودن میزان فشار خون دو فرد می باشد. باتری این دستگاه مدل لیتیومی بوده و قابل شارژ می باشد و برای شارژ شدن نیز به زمان زیادی احتیاج نخواهد داشت و خیلی سریع شارژ می گردد. این دستگاه با برخورداری از ویژگی خاموشی اتوماتیک سبب دوام باتری شده است.

نقاط قوت:

 • عملگرد عالی

نقاط ضعف:

 • ندارد

 

۹٫    فشارسنج شیان مدل  LD-530

این فشار سنج مدل بازویی بوده و بسیار دقیق می باشد. این دستگاه برای کار کردن نیاز به ۴ باتری داشته که امکان شارژ نمودن این باتری ها وجود ندارد و این موضوع برای این دستگاه ی عیب به حساب می آید. اما به هر حال این دستگاه مزایایی نیز دارد.  از قابلیت های این دستگاه می توان به خاموشی اتوماتیک، نمایش ضربان قلب، نمایشگر میزان باتری اشاره نمود.

از دیگر قابلیت های کاربردی این دستگاه می توان به سیستم سخنگو اشاره نمود. این سیستم قادر به بیان اعداد مربوطه در مورد فشار خون به ۴ زبان متفاوت می باشد. این قابلیت سبب شده افراد سالمند، کم بینا و نابینا، و افرادی که توانایی خواندن اعداد را نداشته نیز به راحتی از این دستگاه استفاده نمایند.

نقاط قوت:

 • عملگرد عالی

نقاط ضعف:

 • ندارد

 

۱۰٫     فشارسنج سیتی زن مدل  CH-453AC

این دستگاه فشار سنج از برند سیتی زن نیز از پر فروش ترین فشار سنج های دیجیتال بوده که از کیفیت و دقتی بالا برخوردار می باشد. این دستگاه ژاپنی قادر به ذخیره ۹۰ بار فشار خون بوده و برای کار کردن به ۴ باتری آلکالین احتیاج دارد و چنانچه باتری تمام شود می توان از برق خانگی نیز بهره برد. این دستگاه از قابلیت خاموشی اتوماتیک برخوردار بوده و همچنین این توانایی را داشته که از ۳ فشار خون آخر میانگینی به دست آورد.

نقاط قوت:

 • عملگرد عالی

نقاط ضعف:

 • ندارد

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

 • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
 • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.