وی دل

راهنمای خرید بهترین مارک پاک کننده آرایش صورت - وی دل

بهترین پاک کننده صورت

این روزها، با توجه به افزایش روزافزون آلودگی هوا و ازدیاد آلاینده‌ها و انواع ریزگردها، پوست انسان‌ها در معرض خطرات بسیار زیادی قرار دارد. به‌طور مثال، از همان لحظه‌ای که فرد از خانه‌ی خود خارج می‌شود، پوستش در معرض عوامل خطرسازِ زیادی همچون باکتری، ذرات گرد و غبار است و همچنین سطح صورت و بدن ما با لایه‌ای سلول‌های مرده‌ی پوستی و چربی پوشانده می‌شود. بنابراین، هر انسان عاقلی می‌داند که برای خلاصی از این لایه‌ی آلوده و مضر، باید صورت خودمان را به صورت مستمر در طول روز بشوییم. این موضوع می‌تواند پی‌آمدهای بدتری نیز برای خانم‌هایی داشته باشد که از لوازم آرایشی استفاده می‌کنند و این لوازم، مدت نسبتاً زیادی بر روی پوست‌شان باقی می‌ماند. این مسئله می‌تواند سبب ظاهر شدن جوش‌های سرسیاه بر روی پوست‌شان شود؛ چرا که لوازم آرایشی منافذ روی پوست را می‌بندند و اجازه‌ی ورود مواد معدنی به پوست را نمی‌دهند. اما آیا آب که به عنوان یکی از مهم‌ترین پاک‌کننده‌ها در زندگی انسان قرار دارد، می‌تواند پوست شما را کاملاً تمیز کند؟ فکر می‌کنم جواب این سوال از قبل مشخص شده باشد: خیر. شما برای از بین بردن این لایه‌ی مضر، نیاز به یک مکمل تمیزکننده دارید که این مکمل، همان پاک‌کننده‌ی صورت است. پاک‌کننده‌ی صورت می‌تواند منافذ صورت شما را باز کند و پوستی صاف و بدون آکنه را به شما هدیه دهد.

امروزه با بازاری از لوازم بهداشتی و آرایشی مواجه هستیم که هزاران برند خودشان را برای مشتریان تبلیغ می‌کنند و هر برند هزاران محصول را ارائه می‌دهد. در نتیجه، انتخاب بهترین و مناسب‌ترین محصول برای نوع پوست به خصوص شخص اندکی دشوار است. اما سعی می‌کنیم در این مقاله بهترین و جامع‌ترین توضیحات ممکن را به شما ارائه دهیم.

برای پاکیزگی کامل می‌بایستی یک دستورالعمل دو مرحله‌ای را به اجرا دربیاورید. در قدم اول، می‌بایستی با استفاده از یک شیرپاک‌کن، روغن و یا بالم پاک‌کننده‌ی آرایش، مواد آرایشی و یا ذرات گرد و غباری که در طول روز بر روی صورت‌تان نشسته‌اند را پاک کنید. سپس، می‌بایستی از کرم، فوم یا ژل پاک‌کننده‎ی صورت استفاده کنید تا صورت‌تان از هر نوع آلودگی پاک شده و منافذ پوستی شما کاملاً باز باز و پاک‌سازی شوند.

پاک‌کننده‌ مخصوص پوست معمولی

پوست معمولی به پوستی اطلاق می‌شود که نه خشک باشد و نه چرب؛ این قبیل پوست‌ها، با تغییرات وضعیت آب‌وهوایی تغییرات آن‌چنانی ندارند. در نتیجه کسانی که از چنین پوستی برخوردارند، می‌توانند به راحتی از هر پاک‌کننده‌ای استفاده کنند. اما شوینده‌هایی که از آنتی اکسیدان و رتینول برخوردار باشد، بهترین گزینه برای ایشان است.

پاک‌کننده‌ی پوست چرب

پوست چرب به دلیل فعالیت بیش از حد غذذ سباسه، تولید سبوم و تجمع چربی بر روی منافذ بسته شده‌ی پوست ایجاد می‌شود. این‌گونه پوست‌ها معمولاً از آکنه‌ی بیشتری برخورداند. اگر شما هم جزو افرادی هستید که پوست چربی دارید، می بایستی برای رهایی از این عارضه، از شوینده‌های مخصوص پوست چرب استفاده کنید، چرا که این‌دسته از شوینده‌ها، در کنار پاک‌سازی مواد آرایشی و آلودگی‌های هوای بیرون از خانه، چربی پوست شما را نیز به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهند. نکته‌ی بعدی این‌که، حتماً از شوینده‌هایی استفاده کنید که ترکیباتی طبیعی و گیاهی دارند، وگرنه ممکن است چربی پوست شما تشدید شود.

پاک‌کننده‌ی مخصوص پوست مستعد آکنه

پوست‌های این چنینی اصولاً از جوش‌ها استقبال زیادی می‌کنند. اگر شما هم پوستی مستعد به آکنه دارید، لازم است تا در انتخاب شوینده‌ی مناسب خویش بسیار دقت کنید. مشکل اصلی پوست شما این است که مقدار زیادی از ماده‌ی سبوم در فولیکول‌های پوست‌تان وجود دارد. سبوم، سبب می‌شود که سلول‌های مرده و گرد و خاک بر روی پوست‌تان جمع شده و سبب بسته‌شدن منافذ پوست شما شود. در نتیجه، شوینده‌های مخصوص پوست شما می‌توانند میزان سبوم و باکتری‌هایی که سبب ایجاد جوش می‌شوند را از بین ببرند.

پاک‌کننده‌ی مخصوص پوست خشک

این‌دسته از شوینده‌ها نه تنها می‌توانند منافذ پوست را باز کنند و گردوخاک را از صورت شما دور کنند، بلکه وظیفه ی آب‌رسانی و مرطوب‌سازی پوست شما را نیز به عهده می‌گیرند. ترکیبات موجود در این قبیل از شوینده‌ها، مثل لایه‌ای محافظ بر روی پوست شما قرار می‌گیرد و مانع خروج مواد مرطوب‌کننده از پوست می‌شود. همچنین، می‌توانید مطمئن باشید که با استفاده از این شوینده‌ها، دیگر صورت‌تان پوسته‌پوسته نمی‌شود. پاک‌کننده‌های این چنینی، عموماً حاوی آنتی اکسیدان‌ها و مواد ضدالتهاب می‌باشند.

پاک‌کننده‌ی پوست حساس

پوست حساس به پوستی اطلاق می‌شود که در صورت قرار گیری در معرض مواد شیمیایی واکنش نشان می‌دهد؛ از نمونه‌های این واکنش‌ها می‌توان به قرمزی یا التهاب اشاره کرد که شایع‌ترین واکنش‌های پوستی هستند. در نتیجه، بهتر است از شوینده‌هایی استفاده کنید که میزان بیشتری از آن‌ها را مواد گیاهی و طبیعی مثل آلوئه ورا تشکیل داده است. البته برخی از افراد ممکن است حساسیت بسیار شدیدی داشته باشند و حتی به این‌گونه موارد نیز حساس باشند که در چنین صورتی باید برای استفاده از پاک‌کننده‌ی صورت با پزشک خود مشورت کنید.

انواع پاک‌کننده‌های موجود در بازار:

پاک‌کننده‌های صورت در قالب‌های مختلفی به مشتری عرضه می‌شود که در لیست زیر با انواع اصلی آن‌ها آشنا می‌شویم:

شیرپاک‌کن: شیرپاک‌کن‌ها می‌توانند بهترین گزینه برای تمیز کردن باشند. این گونه از پاک‌کننده‌ها با تمام انواع پوست سازگارند و به هیچ‌وجه حساسیت‌زا نیستند. شیرپاک‌کن‌ها می‌توانند محصول مناسبی برای پوست‌های خشک و حساس باشد.

ژل‌های پاک‌کننده: این‌گونه از پاک‌کننده‌ها مثل مورد قبلی هستند اما مقداری کف می‌کنند. ژل‌های پاک‌کننده می‌توانند محصول مناسبی برای پوست‌های چرب و مختلط باشد.

فوم پاک‌کننده: فوم‌های پاک‌کننده مثل کف هستند اما انواع مختلفی دارند و علاوه بر پاک‌کردن آرایش، چربی پوست شما را نیز تعدیل می‌کنند. این‌گونه محصولات برای پوست‌های خشک انتخاب مناسبی است.

تونر: این قبیل از پاک‌کننده بعد از استحمام و یا استفاده از شوینده‌ها به کار می‌روند. ترکیبات این‌گونه از پاک‌کننده‌ها مرطوب‌کننده و ضد التهاب است. تونرها در دو دسته‌ی اصلی تونر پوست خشک و چرب دسته‌بندی می‌شود.

پرفروش‌ترین پاک‌کننده‌های صورت در ایران

۱. ژل شست‌و‌شوی سینره مدل Normal To Dry Skin

این ژل مخصوص پوست‌های خشک و یا معمولی است و دارای ترکیبات نرم‌کننده و مرطوب‌کننده است. در نتیجه این محصول نه تنها می‌تواند انواع آلودگی‌ها را از پوست شما پاک کند، بلکه می‌تواند وظیفه‌ی مرطوب‌سازی پوست شما را نیز بر عهده گرفته و رطوبت پوست شما نیز به خوبی حفظ کند. فرمولاسیون ژل سینره اجازه‌ی تحریک پوست شما را به سبب خشکی بیش از نمی‌دهد و به خوبی می‌تواند جایگزین بسیار مناسبی برای صابون باشد. این ژل، به هیچ‌وجه از هیچ مواد صابونی‌ای برخوردار نیست و در بسته‌بندی‌های ۱۵۰ میلی به بازار عرضه می‌شود.

۲. ژل شست‌وشوی صورت سینره مخصوص پوست چرب حجم ۱۵۰ میلی لیتر

این ژل نیز همانند مورد قبلی فاقد هرگونه مواد صابونی است و همان‌طور که از نامش مشخص است، برای پوست‌های چرب انتخاب بسیار مناسبی محسوب می‌شود. اما دلیل این تناسب چیست؟ این ژل می‌تواند با وجود ترکیباتی خاص، چربی پوست شما را تعدیل کند و  pH موجود در پوست را تنظیم کند و پوست شما را مرطوب نگه دارد. همچنین، این ژل به خاطر داشتن بافتی بسیار سبک، می‌تواند انتخاب مناسبی برای پوست‌های حساس باشد. از دیگر فواید مهم این محصول، می‌توان به وجود روغن درخت چای در آن اشاره کرد که با هرگونه باکتری و قارچی در پوست شما مبارزه می‌کند. ژل شست‌و‌شوی سینره به خاطر خاصیت تمیزکنندگی بالایی که دارد، جایگزین بسیار مناسبی برای صابون است و با فرمولاسیون خاص خود، اجازه‌ی هیچ تحریکی را به پوست شما نمی‌دهد. این محصول در بسته‌بندی‌های ۱۵۰ میلی به بازار عرضه می‌شود.

۳تونیک پاک‌کننده صورت سی گل حجم ۱۵۰ میلی لیتر

تونیک پاک‌کننده‌ی صورت سی گل می‌تواند برای هر نوع پوستی استفاده شود. این محصول، در قالب محلولی ۱۵۰ میلی به بازار عرضه شده و با داشتن عصاره‌ی گیاهان موثر و مفیدی همچون گل رز، عسل و ویتامین‌های گروه B و اسانس‌های مختلف، پوست شما را از شر تمامی آلودگی‌ها و چربی‌های اضافی پاک می‌کند و از طرفی دیگر، منافذ باز پوست را تنگ می‌کند تا مانع ورود هر آلاینده‌ای شود. این محصول قادر است متابولیسم پوست شما را افزایش دهد و با این کار، باز هم شادابی و جوانی و شفافیت به پوست شما باز می‌گردند. تونیک پاک‌کننده سی گل به خاطر سبک بودنش، هیچ آسیبی به پوست‌های حساس نمی‌رساند و به خاطر کم‌بودن میزان چربی ترکیباتش، هیچ‌خطری برای پوست‌های چرب ندارد.

۴. محلول پاک‌کننده آرایش بایودرما مدل Sebium H2O

این محصول تولید کشور فرانسه است و می‌تواند انتخاب مناسبی برای پوست‌های چرب، مختلط و مستعد آکنه باشد. این محلول نه تنها می‌تواند آلودگی سطح پوست شما را پاک کند، بلکه باعث می‌شود که تمام خشکی‌ها و کشیدگی‌های پوست شما از بین برود. محلول پاک‌کننده آرایش بایودرما می‌تواند تولید سبوم در پوست شما را به حالت طبیعی بازگرداند و برق ناشی از چربی پوست در نواحی‌ای همچون بینی و پیشانی را از بین ببرد. این محصول، ترکیباتی ضد عفونی کننده دارد که حتی قادر است که عمیق ترین لایه‌های پوست شما را تمیز کند. شما می‌توانید از این مورد برای پاک‌کردن آرایش چشم‌ها یا مواد آرایشی ضد آب استفاده کنید.

۵. ژل پاک‌کننده صورت نوروآ مدل Zeniac

اگر به دنبال ژل پاک‌کننده‌ای می‌گردید که نه تنها قادر به شفاف کردن و لطافت پوست شما باشد، بلکه خاصیت‌های درمانی‌اش پوست شما را به خوبی از شر تمامی عارضه‌ها نجات دهد، پس باید ژل پاک‌کننده‌ی نوروآ را خریداری کنید. این محصول به هیچ‌وجه از پارابن استفاده نکرده و به جای آن، مواد ضد عفونی‌کننده را جایگزین کرده که می‌تواند سلامتی کامل را به پوست شما بازگرداند. ترکیبات به خصوص ژل زنیاک می‌توانند ترشح چربی پوست را تنظیم کرده و آکنه را از پوست شما دور کنند. این محصول، هم پوست شما را از خشکی محافظت می‌کند، هم می‌تواند مرطوب‌کننده‌ی مناسبی باشد و هم پوست‌های چرب را درمان کند.

۶. ژل پاک‌کننده صورت پریم مدل Luffa

ششمین مورد در لیست پرفروش‌ترین پاک‌کننده‌های ایران در سال ۹۷، به محصولی کاملاً ایرانی برمی‌خوریم که می‌تواند گزینه‌ی بسیار خوبی برای پوست‌های چرب باشد. این ژل که در حقیقت یک لایه‌بردار ملایم نیز محسوب می‌شود، می‌تواند به خوبی باکتری‌ها و میکروب‌های جمع شده بر روی پوست شما را از بین ببرد و کاری کند که دیگر روی آکنه‌ها را هم نبینید. ترکیبات به خصوصِ این محصول می‌توانند سبب تقویت خاصیت ارتجاعی و کشسانی پوست شما بشوند و از پیری زودرس پوست شما جلوگیری کنند. خون‌رسانی تمام نقاط صورت، یکی از مهم‌ترین فواید این ژل است که می‌تواند در نهایت به شفافیت و زیبایی هرچه بیشترِ پوست شما بیانجامد. این ژل حاوی دانه‌های اسکراب است که صورت شما را پاک‌سازی کرده و سلول‌های مرده را از بین می‌برد.

۷. فوم پاک‌کننده صورت ژنوبایوتیک مدل Purifying

این محصول در قالب فوم به بازار عرضه شده و هویتی ایرانی دارد. فوم ژنوبایتویک با استفاده از عصاره‌های گیاهی همچون چای سبز و آنتی اکسیدان، می‌تواند تمام آلودگی‌ها را از پوست شما دور کند و هیچ اثری از التهاب یا حساسیت‌های پوستی بر روی صورت شما باقی نگذارد. بتاهیدروکسی اسیدی که در ترکیبات این محصول وجود دارد، قادر است این فوم را به یک لایه بردارد قدرتمند اما ملایم تبدیل کند که تک تک منافذ پوستی شما را پاک‌سازی کرده و سلول‌های مرده را از روی پوست شما برمی‌دارد. این محصول، می‌تواند ترشح سبوم پوست صورت شما را کنترل کند و هیچ آکنه‌ای بر روی صورت شما باقی نگذارد.

۸. ژل پاک‌کننده صورت نوتروژینا مدل  Acne Wash

ژل پاک‌کننده‌ی صورت نوتروژینا تولید کشور آمریکاست که می‌تواند راه درمان بسیار موثری برای آکنه‌ی صورت شما باشد. این محصول، از طرفی نه تنها فاقد چربی بوده، بلکه ترشح چربی در پوست شما را کنترل می‌کند و از ایجاد آکنه پیش‌گیری می‌کند و از طرفی دیگر با جلوگیری از خروج رطوبت از پوست شما، می‌تواند جلوی خشکی صورت‌تان را بگیرد. در نتیجه با استفاده‌ی مستمر از این ژل می‌توانید پوستی نرم و لطیف و بدون آکنه داشته باشید.

۹. فوم پاک‌کننده صورت ژاک آندرل مدل Aqua Foam

این فوم محصول کشور فرانسه بوده و می‌تواند گزینه‌ی بسیار مناسبی برای تمامی پوست‌ها باشد. فوم پاک‌کننده‌ی ژاک آندرل فرمولاسیونی ویژه و ملایم دارد که به سبب استفاده از مواد و ترکیبات گیاهی، هیچ‌آسیبی به پوست شما نمی‌رساند و درصد حساسیت‌زاییِ آن تقریباً صفر است. در ترکیبات این ژل، از بابونه استفاده شده که قادر است ضد التهاب و ضد حساسیت باشد و باکتری‌های مولد آکنه را به صورت کلی از بین ببرد. همچنین، آلوئه‌ورای موجود در این فوم نیز به عنوان یک مرطوب‌کننده‌ی قوی، از سوزش و خشکی پوست صورت‌تان پیش‌گیری می‌کند. این محصول فاقد هرگونه مواد صابونی است.

۱۰. ژل پاک‌کننده‌ی فوق‌العاده غنی ایو روشه مدل Nutritive vegetal حجم ۱۲۵ میلی لیتر

ژل پاک‌کننده‌ی فوق‌العاده غنی و خالص ایو روشه تولید کشور فرانسه بوده و می‌تواند گزینه‌ی بسیار مناسبی برای پوست‌های خشک باشد. این مورد، می‌تواند هرنوع آلودگی یا ناخالصی را از پوست خشک شما دور کند. براساس نظر مصرف‌کنندگان، خالصی این ماده به قدری زیاد است که تنها با چند مرتبه استفاده به صورت کوتاه‌مدت می‌توانید تاثیر ترمیم آن را بر روی پوست خشک خود به راحتی نظاره کنید. این ژل می‌تواند میزان ترشح سبوم را در پوست شما کنترل کند و لطافت و نرمی را به پوست شما باز می‌گرداند. این ژل؛ حاوی عصاره‌ی گیاه زبان گنجشک است که نام مستعار آن، طلای سفید سیسیل است. این طلای سفید می‌تواند لیپیدهای پوست را به‌راحتی ترمیم کند و به عنوان یک نرم‌کننده‌ی فوق العاده قدرتمند عمل کند. محصولات صابونی و پارابن جایی در ترکیبات این ماده ندارند؛ از این بابت، می‌توانید از سلامت پوست‌تان اطمینان حاصل کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.