وی دل

راهنمای خرید اسپری ضد تعریق و ضد عرق زنانه بهترین مارک - وی دل

اسپری ضد عرق

شاید در نگاه اول، اسپری ضد تعریق به عنوان یک کالای لوکس و نه چندان ضروری محسوب شود، اما به جرئت می‌توانم بگویم که اصلاً این‌طور نیست. ما انسان‌ها در طول تمامی فعالیت‌های روزانه‌مان عرق می‌کنیم و اگر به فعالیت‌های خاص و سنگینی همچون ورزش کردن هم بپردازیم که این تعریق چندین برابر می‌شود. حتی، بعضی از افراد به طور مادرزادی غدد تعرق بسیار فعالی دارند و در صورت قرار گرفتن در فضای گرم یا زیر آفتاب، بدن‌شان به سرعت پر از عرق می‌شود. همان‌طور که همه می‌دانیم، تعریق یکی از راه‌های خروج آب از بدن انسان است و در چنین فصل‌های گرم و خشکی مثل تابستان، آب یکی از مهم‌ترین پیش‌نیازهای بدن ماست. طبق پیشنهاد پزشکان متخصص، برای این‌که ما بتوانیم آب بدن خودمان را به خوبی تامین و البته “حفظ” کنیم، به ابزارها و راه‌هایی نیاز داریم که بتوانند غدد تعریق ما را کنترل کنند و آب بدن‌مان را همان داخل نگه دارند. یکی از این راه‌ها که بسیار موثر و مفید نیز هست، اسپری ضد تعریق است.

اما اسپری ضد تعریق دقیقا چیست یا چه‌کار می‌کند؟ اسپری ضد تعریق یکی از بین هزاران محصولی است که برای جلوگیری از تعریق شدید به بازار عرضه شده‌اند، اما قطعاً بهترین یا در میان بهترین و موثرترین محصولات جای دارد در واقع، این محصول با فرمولاسیون خاص و ویژه‌ای که دارد، در قسمت‌های زیر بغل یا هرجایی از بدن‌تان که تعریق شدیدی دارد، قرار گرفته و با پخش کردن اسانس‌های خوش‌بو، از ساطع شدنِ بوی نامطبوع از سمت بدن شما جلوگیری می‌کند؛ اما این تمام ماجرا نیست اسپری ضد تعریق فقط یک عطر سبک نیست، بلکه این ماده می‌تواند در عرق خارج شده از پوست شما حل شود و با استفاده از نمک درونش به عنوان یک کاتالیزور، منافذ پوست را می‌پوشاند و از خارج شدن بیش از حد آب و عرق جلوگیری می‌کند.

به طور عمده، دو نوع اسپری ضد تعریق در بازار وجود دارد: یکی اسپری‌های عادی ضد تعریق و یکی دئودورانت

این دو محصول به هیچ‌وجه فرق آن‌چنانی با یکدیگر ندارند اما به هر حال، هردوی‌شان می‌توانند به یک اندازه خوش‌بو کننده باشند و در همین بین، میزان تعریق بدن شما را کنترل کنند این دو، مثل یک لایه‌ی محافظ بر روی پوست شما قرار می‌گیرند و نه تنها اجازه‌ی خروج آب را نمی‌دهند، بلکه با بوی مطبوع خود، اجازه نمی‌دهند که خودتان یا دیگران متوجه بوی بد عرق شوید.

همان‌طور که می‌دانید غدد تعریق در همه‌جای بدن شما قرار دارد و شما هم بالطبع می‌توانید در تمام نقاط بدن‌تان از این اسپری‌ها استفاده کنید اما اگر شما نیز جزو آن دسته از افرادی هستید که بیش از اندازه عرق می‌کنند، بهتر است با مشورت پزشک از یک محصول بسیار باکیفیت یا خاص استفاده کنید.

ترکیبات اسپری‌های ضد تعریق زنانه

اسپری‌های ضد تعریق زنانه از مواد و ترکیبات متفاوت و متعددی درست شده که الکل یکی از مهم‌ترینِ این موارد است الکل در این ترکیبات دو نقش اساسی و مهم دارد. اولاً این‌که با قرار گرفتن بر روی پوست می‌تواند احساس تازگی و خوشایندی را به شما بدهد، و دوما این‌که سبب خشک شدنِ سریع و ناگهانی مواد اسپری می‌شود تا با لباس شما تماس پیدا نکنند و لکه نیندازند.

آیا تا به حال از خودتان پرسیده‌اید که بوی عرق ناشی از چیست؟ بوی عرق، در حقیقت ناشی از باکتری‌هایی است که مولد بو هستند حالا، همان‌طور که احتمالاً میتوانید حدس بزنید، اسپری‌های ضد تعریق از مواد آنتی باکتریال استفاده می‌کنند تا این بتوانند این باکتری‌ها را خنثی کنند و از پخش کردن مواد بد بو جلوگیری کنند این باکتری‌ها که از عرق شما برای بقای خویش استفاده می‌کنند، با قرار گیری در معرض اسپری‌های ضد تعریق زنانه، از رشد و تکثیر بازمانده و از بین می‌روند.

البته ناگفته نماند که برخی از اسپری‌های زنانه از نرم‌کننده نیز برخوردارند که سبب نرم شدن زیر بغل یا هرجایی است که شما به آن اسپری بزنید.

جامع‌ترین راهنمای خرید اسپری ضد تعریق زنانه

نکات مثبت استفاده از اسپری‌های ضد تعریق زنانه

اگر شما هم جزو کسانی هستید که غدد تعریق بسیار فعالی دارند و یا مشغول به انجام ورزش‌های سنگینی هستید که سبب تعریق بیش از حد شما می‌شوند، پس بهتر به جای دئودورانت از اسپری‌های ضد تعریق استفاده کنید؛ چرا که دئودورانت‌ها صرفاً می‌توانند سبب ایجاد بوی خوش شوند و در روند اصلی تولید عرق سدی ایجاد نمی‌کنند. اما اسپریهای ضد تعریق به دلیل جای دادنِ نمک آلومینیوم کلراید در ترکیبات خود، می‌توانند با هر نوع رطوبتی مبارزه کرده و تعریق را کاهش دهند. پس با خرید یک اسپری ضد تعریق زنانه، می‌توانید با یک تیر، دو نشان بزنید: هم خوش‌بو شدن و هم تعدیل عرق.

انواع و اقسام ضد تعریق‌ها

به طور عمده می‌توانیم مواد ضد تعریق را به چهار قالب اصلی تقسیم کنیم: اول از همه، اسپری‌های ضد تعریق، دوم، مام یا استیک‌های صابونی (مام رولی نیز در همین دسته قرار می‌گیرد)؛ مورد سوم، ژل و آخرین مورد، کرم ضد تعریق است.

اسپری ضد تعریق زنانه: تا این‌جا توانستیم با اسپری ضد تعریق زنانه به خوبی آشنا شویم. مواد داخل قوطی این اسپری‌ها به شکل پودر است و بر روی سطح پوست پخش می‌شود.

مام یا استیک صابونی + مام رولی: این مدل از مواد ضد تعریق در بطری‌های کوچک به بازار عرضه می‌شوند. این بطری‌ها رولی در قسمت بالایی خود دارند که با مالیدن آن بر روی پوست می‌توانید موادش را بر روی پوست اعمال کنید. البته این مدل از ضد تعریق‌ها می‌تواند منافذ پوست را بیش از حد ببنندد؛ در نتیجه از سمت ما توصیه نمی‌شوند.

ژل و کرم ضد تعریق: این دو مدل تفاوت زیادی با هم ندارند. هر دوی این مدل‌ها می‌بایستی به محل عرق کرده مالیده شود.

نکات مثبت استفاده از اسپری ضد تعریق

اولین و مهم‌ترین فایده‌ی این اسپری‌ها، کاربری به غایت ساده‌شان است. شما با خریدن یک اسپری، می‌توانید در هر مکان و زمانی از آن استفاده کنید و بوی عرق را بپوشانید. همچنین، اسپری می‌تواند به هر قسمتی به راحتی اعمال شود. به هر حال، زیر بغل تنها قسمتی نیست که عرق می‌کند و بخش‌هایی همچون کشاله‌ی ران و پاها نیز به شدت مستعد عرق کردن هستند. در سمت دیگر ماجرا، باید در نظر داشته باشید که اسپری‌های ضد تعریق به سرعت خشک شده و عمل می‌کنند و نیازی نیست که آن‌ها را مثل کرم برای چندین دقیقه بر روی پوست‌تان بمالید.

انواع اسپری‌های ضد تعریق

اسپری‌های ضد تعریق مختص آقایان: این نوع اسپری‌ها متناسب با فیزیولوژی بدن و مخصوص پوست ضخیم‌تر آقایان طراحی شده است. این دسته از اسپری‌ها اصولاً بوی تندتری دارند.

اسپری ضد تعریق زنانه: این نوع از اسپری‌ها متناسب با پوست لطیف و نازک بانوان ساخته شده و رایحه و بوی ملایم‌تری نسبت به مورد قبلی دارد.

اسپری ضد تعریق نامرئی یا Invisible : این مدل از اسپری‌های ضد تعریق مخصوص مواقعی است که لباس سفید یا مشکی پوشیده‌اید و نمی‌خواهید لکه‌ای بر روی لباس‌تان باقی بماند.

اسپری‌های ضد تعریق مخصوص پوست حساس: برخی از افراد دارای پوست حساسی هستند. پوست حساس بدین معناست که به اسانس‌ها و رایحه‌های درون اسپری‌های ضد تعریق و یا نمک و الکلی که درون ترکیبات خود دارند حساسند و پوست‌شان با قرمزی، التهاب و یا زخم شدن به این موارد واکنش نشان می‌دهد. از این روی، بسیاری از شرکت‌های تولیدکننده‌ی اسپری‌های ضد تعریق، مدل‌هایی را تولید کرده‌اند که فاقد هرگونه بو و رنگ و الکل است و از ایجاد حساسیت برای این‌گونه افراد جلوگیری می‌کند. اصولاً در چنین مواردی، سعی شده تا الکل و نمک و اسانس‌های شیمیایی با موارد طبیعی جایگزین شود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.