وی دل

کم صدا ترین هود آشپزخانه بهترین مارک هود آشپزخانه ایرانی و خارجی - وی دل

خرید هود آشپزخانه

کم صدا ترین هود آشپزخانه ، هود یکی از تجهیزات بسیار ضروری و کاربردی در هر آشپزخانه‌ مجهزی است. در هنگام آشپزی در معرض انواع بوها، آلاینده‌ها و ذرات آزاد شده حاصل از پخت‌و‌پز در آشپزخانه قرار می‌گیریم که برای ما و همچنین دیگر اعضای خانواده آزاردهنده است. هود هنگام پخت‌و‌پز جهت حذف گرما، بو، رطوبت و چربی از محیط آشپزخانه استفاده می‌شود. البته این محصول، باعث می‌شود تا آشپزخانه نیز مجهز و مدرن به نظر برسد و ظاهر زیبایی به آن می‌بخشد. به همین دلیل لازم است تا هنگام ساخت یا بازسازی آشپزخانه، مکانی را برای قرارگیری بالای محل اجاق گاز در نظر بگیرید.

کم صدا ترین هود آشپزخانه

مزایای استفاده از هود آشپزخانه

  • اکثر هودهای آشپزخانه دارای چراغ هستند و سبب می‌شوند تا در حین آشپزی نور بیشتری داشته باشید.
  • هود باعث می‌شود تا آشپزخانه تمیز باقی بماند و در صورت نبود آن، روغن، دود و ذرات ناشی از پخت غذا روی کابینت و اجاق گاز می‌نشیند و تمیز کردن آن نیز کار راحتی نیست.
  • تهویه مناسب هود آشپزخانه سبب می‌شود که خطر مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن کاهش پیدا کند.
  • حرارت تولید شده در آشپزخانه را کاهش می‌دهد.
  • هود یک کالای بادوام به شمار می‌آید و چون باعث افزایش ارزش و قیمت خانه می‌شود، به نوعی سرمایه‌گذاری به حساب می‌آید.
  • حتی اگر چندان فرصت آشپزی ندارید، خرید هود یک سرمایه گذاری محسوب می شود که باعث افزایش ارزش خانه می شود.

احتمال دارد شما بین مدل‌های مختلف هود آشپزخانه دچار سردرگمی شوید و نتوانید هودی که مناسب شما است را پیدا کنید. شاید انتخاب بهترین هود کمی سخت به نظر برسد اما فقط با توجه به چند نکته ساده می‌توانید مدل‌های مناسب را شناسایی کنید. توجه داشته باشید اکثر هودها کارآیی مشابهی دارند و خریداران اغلب با توجه به دکوراسیون آشپزخانه، هود مناسب خود را انتخاب می‌نمایند. در این مقاله انواع مدل‌های هود و ویژگی‌های آن‌ها را بیان می‌کنیم تا با آگاهی بیشتری بهترین مارک هود آشپزخانه ایرانی و خارجی را انتخاب کنید.

خرید هود با تخفیف

هودهای زیرکابینتی:

هود زیرکابینتی یکی از رایج‌ترین انواع هودهای آشپزخانه است. این نوع هود نسبت به مدل‌های دیگر، انتخابی ارزان‌تر است. مدل آن معمولا با دکوراسیون‌های مختلف آشپزخانه‌ها تطابق دارد. هود زیرکابینتی در بالای محدوده اجاق گاز نصب می‌شود، به طوری که به خوبی می‌تواند تمام گرما و دود را جذب کند. هود زیر‌کابینتی، نصب نسبتاً آسانی دارد و هزینه کمتری از بسیاری از انواع دیگر هود آشپزخانه دارد. برخی از این مدل هودهای آشپزخانه دارای قیمت بالاتر و هزینه راه‌اندازی بیشتری دارند، دارای کانال‌های خروجی هوا برای فرستادن ذرات از آشپزخانه به بیرون هستند و کارآیی بیشتری دارند. هودهای زیرکابینتی با وجود صدای بیشتر، قدرت مکش پایین‌تری دارند.

هودهای دیواری:

بعضی از هودها در نقاطی نصب می‌شوند که هیچ کابینتی در اطرافشان وجود ندارد؛ بنابراین، بسیاری از افراد در نظر دارند یک هود دیواری صاف یا مورب انتخاب کنند. این نوع هود گاهی اوقات به نام هود شومینه‌ای یا شیب‌دار نیز شناخته می‌شود، چرا که اغلب شبیه به یک دودکش هستند. این هودها به طور کامل اجاق گاز را می‌پوشانند و مجرای مکش آنها نیز کاملا قابل مشاهده است. هود دیواری معمولا قیمت بیشتری از هود زیرکابینتی دارد اما بسیاری از مردم این مدل را به این دلیل که ممکن است که در اطراف اجاق گاز خود کابینت نداشته باشند، ترجیح می‌دهند. همچنین این مدل هودها کارآمدتر و دارای صدای کمتر و قدرت مکش بیشتر هستند.

هودهای جزیره‌ای:

هود جزیره ای در طراحی ظاهری شبیه مدل‌های دیواری است اما برای نصب در فضاهایی طراحی شده‌اند که در آن دیوار برای اتصال هود وجود ندارد؛ به صورتی که به جای اتصال به دیوار، به سقف متصل می‌شوند و به صورت آویزان هستند. این مدل گران تر از دو نوع دیگر است، اما از منظر دکوراسیون و طراحی آشپزخانه، فوق العاده زیبا هستند. به این نکته توجه کنید که قدرت مکش آن‌ها پایین‌تر از انواع دیگر است.

هودهای آسانسوری:

هودها‌ی آسانسوری یا تلسکوپی توکار هستند و برای کسانی که می خواهند هود خود را از دید مخفی نگه دارند، هود آسانسوری انتخاب بهتری است. این هود به کانال های زیر کف وصل شده است، بنابراین در زمان روشن شدن به بالا آمده و عملیات مکش دود و هوا را از سطح اجاق انجام می‌دهد.

هودهای توکار:

عملکرد اصلی هود توکار، بستگی به فضای دکوراسیون شما دارد. به این صورت که اگر زیبایی آشپزخانه برای شما مهم است و می‌خواهید بدون آن‌که هود دیده شود، سرتاسر آشپزخانه به صورت کابینت باشد، هود مخفی یا توکار انتخاب مناسبی است. این مدل برای انعطاف‌پذیری در فضا عالی است و می‌تواند گزینه‌ای مقرون به صرفه باشد.

برای خرید هود باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

بودجه

عوامل مختلفی در قیمت هود تاثیرگذار هستند. هودهای بزرگتر معمولاً قیمت بیشتری از اندازه‌های کوچکتر دارند و یا مدل‌هایی که دارای ویژگی‌های بیشتر و یا طراحی منحصر به فرد هستند، نیز قیمت بالاتری دارند. هر چند طراحی زیباتری داشته باشند و یا صدای کمتری داشته باشند، به همان میزان قیمت هود نیز بالاتر می‌رود. در هنگام اختصاص بودجه برای خرید هود، به این نکته دقت کنید که نصب و راه‌اندازی آن نیز هزینه‌ای در بر دارد. برای مثال هودهایی که داری خروجی هوا هستند باید کانال درستی باشند تا قادر باشند گرد‌و‌خاک و گازهای سمی را از آشپزخانه بیرون ببرند و به همین دلیل نیز هزینه نصبو راه‌اندازی ‌آن‌ها نیز بالاتر خواهد بود.

سایز ابعاد هود آشپزخانه

اندازه یک فاکتور مهم در خرید بهترین هود برای آشپزخانه است. بهتر است اندازه هود شما با اجاق گاز یکی باشد تا بتواند تمام سطح اجاق گاز را پوشش داده و همه ذرات دود و مواد غذایی را جذب کند. همچنین لازم است قبل از اینکه به خرید بروید، فضای مورد نظر خود را اندازه‌گیری کنید تا بتوانید بهترین هود را برای خود خریداری کنید.

توان هود آشپزخانه

طبیعی است که هودی که قدرت مکش بیشتری داشته باشد، کارآمدتر خواهد بود. اگر شما زیاد پخت‌و‌پز انجام می‌دهید، به خصوص سرخ‌کردنی‌های سنگین و پر دود، قطعاً باید هودهایی با قدرت بالا را در لیست انتخاب خود قرار دهید. مقدار اندازه‌گیری قدرت هود از طریق متر مکعب بر ساعت محاسبه می‌شود. هر چند این عدد بیشتر باشد، حجم هوای تخلیه شده در ساعت بیشتر خواهد بود. پس هر چند تعداد دفعات آشپزی بیشتر بوده یا سایز اجاق گاز بزرگ‌تر باشد، قدرت مکش هود نیز باید بیشتر باشد. به شما توصیه می‌کنیم که انتخاب خود را بین هودهایی بگذارید که اندازه محفظه‌ای که هوا را خارج می‌کند، بزرگتر باشد.

طراحی زیبا

برخی از هودهای آشپزخانه نه تنها به زیبایی فضای آشپزخانه شما کمکی نمی‌کنند، بلکه برای دکوراسیون شما نامناسب نیز هستند. البته اگر به زیبایی محیط آشپزخانه خود اهمیت می‌دهید، می‌توانید هودی زیبا و مناسب با دکوراسیون آشپزخانه‌ خود انتخاب کنید. بسیاری از مدل‌های هود جزیره‌ای یا دیواری دارای طرح‌های بسیار زیبا هستند که می‌توانند توجه هر فردی را به خود جلب کنند. بنابراین در زمان خرید بر حسب سبک دکوراسیون آشپزخانه خود که سنتی یا مدرن است، اقدام به تهیه مناسب‌ترین و بهترین هود کنید.

صدا

بیشتر هودها صدای زیادی را تولید می‌کنند. حتی بهترین هودها نیز کاملا ساکت نیستند. اکثر شکایات مردم نیز به علت سر‌و‌صدا است. زیرا در بیشتر مدل‌های هود با صدای زیادی روبه‌رو هستیم. با این حال مدل‌هایی نیز وجود دارند که صدای بسیار کمتری دارند. پس اگر تحمل صدای بلند را ندارید، قبل از خرید به میزان صدای تولیدی هود توجه کنید.

نوع تهویه

هودهای آشپزخانه دارای کانال‌هایی هستند که هوا را به بیرون از محیط حرکت می دهند، این کانال‌ها با استفاده از فیلترهای موجود، دود و آلودگی‌های مواد غذایی را از بین می‌برند. هودهایی که دارای کانال هوا هستند، بسیار مؤثرتر از آن‌هایی است که کانال هوا ندارند اما نصب آنها سخت‌تر بوده و هزینه‌های بیشتری برای شما به بار می‌آورد. در صورتی که آشپزخانه کوچکی دارید، مجبور به استفاده از هودهای بدون کانال ‌می‌شوید. به هر دلیلی اگر مجبور به استفاده از هود بدون کانال هوا شدید، لازم است هر چند وقت یک بار، فیلتر دستگاه خود را تعویض یا تمیز کنید. البته لازم به ذکر است که هودهای دارای مجرا نیز معمولا با فیلترهای آلومینیومی کار می‌کنند که روغن را نیز به دام می‌اندازند، پس لازم است به صورت دوره‌ای هود خود را تمیز کنید.

سرعت فن هود آشپزخانه

بسیاری از مدل‌های هود موجود در بازار، قابلیت تنظیم سرعت فن دارند. این یک ویژگی مهم است و به شما این امکان را می‌دهد با توجه به شرایط، نوع غذا و میزان دود و حرارت، سرعت فن هود خود را تنظیم کنید. در این صورت عمر هود شما بیشتر خواهد بود. در بیشتر مواقع دود و دیگر آلاینده‌ها زیاد نیست؛ به همین دلیل نیازی نیست فن با سرعت بالا کار کند. اگر غذای شما سوخت و محیط آشپزخانه را دود فرا گرفت، می‌توانید با تنظیم سرعت فن، دود موجود را از محیط آشپزخانه خارج کنید. البته دقت داشته باشید با بالا بردن سرعت فن، قدرت مکش زیاد می‌شود و به همین دلیل صدای آن نیز بالاتر می‌رود.

آسان نصب

اکثر هودها دارای کانال هوا هستند. نصب این دست از  هودها کمی سخت و پیچیده است و بهترین کار این است که نصب را به یک متخصص واگذار کنید. برخی از هودها نیز بدون مجرا هستند و نصب ساده‌ای دارند. کافی است کمی با کارهای فنی آشنا باشید تا بتوانید این هودها را نصب کنید. به خاطر داشته باشید بیشتر برندها در خدمات پس از فروش خود نصب رایگان نیز دارند، پس با خیال راحت کار را به متخصصان بسپارید و بهترین هودی که برای شما مناسب است را خریداری کنید.

برخی از شاخصه های دیگر هود آشپزخانه

چراغ ها: اکثر هودهای آشپزخانه دارای چراغ هستند، بنابراین در زمان خرید تعداد و نوع آن‌ها را بررسی کنید.

حسگرهای حرارتی: حسگرهای حرارتی مقدار گرمای اجاق گاز را تشخیص داده و فن را به صورت خودکار روشن می کند.

خاموش شدن خودکار: پس از ثبت یک مقدار مشخصی از زمان، دستگاه به طور خودکار خاموش می‌شود.

ارزانترین قیمت هود اشپزخانه
بهترین نوع هود آشپزخانه چیست
پرفروش ترین برند هود
پرفروش ترین هود آشپزخانه
جدیدترین مدل هود آشپزخانه
چه هودی بخرم خوبه؟
قیمت انواع هود آشپزخانه
مشخصات فنی هود آشپزخانه
هود آشپزخانه ارزان قیمت
هود آشپزخانه بدون صدا
هود چه مارکی خوبه
هود خوب و ارزان
هود قیمت مناسب

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.