وی دل

جامع‌ترین راهنمای خرید مسواک برقی در ایرن بهترین مارک - وی دل

بهترین مسواک برقی بازار

به نظر شما تعداد دفعات مسواک زدن مهم‌تر است یا نوع مسواک زدن؟ همه‌ی ما باید با این واقعیت آشنا شویم که نحوه و روش صحیح مسواک زدن حتی از خودِ آن یا از تعداد دفعات تکرار این کار نیز اهمیت بیشتری دارد. به همین دلیل است که افراد، اغلب به دلیل تنبلی و کاهلی و استفاده نکردن از روش‌های درست، به بیماری‌های دهانی و دندانی همچون پوسیدگی دندان، التهاب لثه یا ایجاد پلاک‌های دندانی و انواع و اقسام بیماری‌های دیگر می‌شوند. به همین دلیل خریدن یک عدد مسواک برقی می‌تواند برای شما کارساز باشد و بخش اعظمی از مشکلات بهداشتی دهان و دندان شما را حل و فصل کند. همچنین، مسواک زدن که کار سختی برای کودکان است، با استفاده ار یک مسواک برقی به کار به غایت آسان‌تری تبدیل شده است. چرا که این مسواک‌ها با استفاده از تکنیک‌های خاص خود، به پاکیزگی هرچه بیشترِ دندان‌های کودکان که اطلاع درستی از روش مسواک زدن ندارند می‌کند.

اصلاً مسواک برقی دقیقاً چیست و چه‌ کار می‌کند؟

مسواک برقی یا مسواک الکترونیکی وسیله‌ای است که با ایجاد نیروی الکتریسیته، سبب نوسان و ارتعاش سریِ و فرچه‌ی خود می‌شود. این مسواک با نام مسواک‌های چرخشی نیز در بازار شناخته می‌شوند. مسواک‌های برقی می‌توانند با نیروی برق یا باتری‌های قابل تعویض و قابل شارژ کار کنند. قدرت پاک‌کنندگی این مسواک‌ها نسبت به مسواک‌های عادی بسیار بیشتر است و هویت اصلیِ مسواک برقی می‌تواند به نوعی برای فرد در صدد مسواک زدن ایجاد انگیزه کند. البته یادتان باشد که ما هیچ‌وقت نگفتیم مسواک‌های عادی نمی‌توانند برای دندان‌های ما مفید باشند یا نمی‌توانند به خوبی از پسِ تمیز کردنِ دهان‌مان بربیایند؛ بلکه گفتیم مسواک برقی با استفاده از اصول اصلیِ مسواک زدن، می‌تواند کمک شایانی به بهداشت دهانی شما بکند و این پیشنهاد از سمت متخصصین و پزشکان برجسته‌ی دندان‌پزشکی ارائه شده است.

قیمت مسواک برقی

آیا خرید یک مسواک برقی واقعاً کار درستی است؟

خرید یک مسواک برقی می‌تواند برای شما کارایی و فواید و محاسن فراوانی داشته باشید، اما مهم‌ترین آن‌ها این هستند که اولاً همان‌طور که بارها و بارها از ابتدای مقاله برای شما خاطرنشان کردیم، این مسواک‌ها می‌توانند بدون در پیش گرفتن هیچ متد خاصی برای شما حداکثر تمیزی و پاک کنندگی را به همراه داشته باشند. به گفته‌ی برجسته‌ترین پزشکان این عرصه، مسواک برقی به کم‌ترین نیرو نیاز دارد تا بتوانید بیشترین اثر نابود کنندگی را روی پلاک‌های دندان شما داشته باشد. این پلاک‌ها می‌توانند سبب بیماری‌ها و مشکلاتی همچون تحلیل و سایش لثه، التهاب و خونریزی و لثه و موارد مشابه شوند. در نتیجه، با یک تیر می‌توانید چندین نشان بزنید. به علاوه، مسواک برقی می‌تواند انگیزه‌ای برای افراد تنبل یا کودکان باشد تا به هوایِ هویتِ جالب این دستگاه به سمتش بروند و از آن استفاده کنند. مسواک‌های برقی می‌توانند در تمامی نواحی مختلف دهان قرار بگیرند و وظیفه‌ی خود را به نحو احسن انجام دهند.

البته به صورت کلی مسواک‌های برقی در بازار به سه دسته تقسیم می‌شوند:

نسل اولِ این مسواک‌ها شامل مسواک‌های برقی‌ای می‌شود که با باتری کار می‌کنند و با توجه به قیمت ارزان‌تری که دارند، عمر کم‌تری دارند و از نظر بدنه‌ی فیزیکی‌شان از شکنندگی زیادی برخوردارند.

نسل دومِ این مسواک‌ها با باتری کار می‌کنند اما باتری آن‌ها قابل شارژ است. این مدل از مسواک‌ها دارای فرچه‌های مختلف هستند و قابلیت تعویض دارند.

و اما نسل سوم از این مسواک‌ها، مسواک‌های برقی سونیک نام دارند. این مدل از مسواک‌های برقی قابل شارژ بوده و سری‌های مختلفی را شامل می‌شوند.

بهترین نوع مسواک برقی

تضمین سلامت دهان و دندان با خرید یک مسوام برقیِ ناقابل

به شخصه افراد زیادی را می‌شناسم که با استفاده‌ی روزانه و منظم از مسواک باز هم نمی‌توانند دندان‌های‌شان را سالم نگه دارند و به انواع و اقسام بیماری‌های دهانی مبتلا می‌شوند. همان‌طور که گفتیم، علت اصلی این ماجرا، اشتباهات متعارف در روش مسواک زدن است. اما یکی دیگر از علت‌هایی که موجب چنین مشکلی می‌شود، صرف زمان کم‌تر از حد نیاز برای مسواک زدن است. در مسواک‌های برقی نسل جدید، ما با دستگاهی مواجه هستیم که حاوی یک تایمر منظم است و می‌تواند مناسب‌ترین زمان ممکن برای مسواک زدن را (۲ دقیقه) به وسیله‌ی یک صدای بوق به شما اطلاع دهد.

متخصصین و پزشکان معتقدند که در هنگام مسواک زدن، دهان می‌بایستی به چهار قسمتِ: بالا راست، پایین راست، بالا چپ، پایین چپ تقسیم شود و به هرکدام از این بخش‌ها ۳۰ ثانیه اختصاص داده شود. در نتیجه، کمپانی‌های سازنده‌ی مسواک برقی به این فکر افتادند که این زمان‌بندی را برای‌تان انجام دهند و با استفاده از یک تایمر ساده، این مشکل را برای شما رفع کرده‌اند.

نکته: فراموش نکنید که فشارِ هرچه بیشترِ مسواک بر روی دندان سبب تمیزیِ بیشتر نمی‌شود، بلکه می‌تواند در طول زمان، سبب آسیب، سایش و از بین بردن مینای دندان شود.

وقتِ آن است که با انواع مختلف مسواک‌های برقی آشنا شویم:

مسواک‌های چرخشی

فرچه‌ی این مدل از مسواک‌های برقی موی بوده و می‌توانند۳۶۰ درجه بچرخند.

مسواک‌های لغزشی

فرچه‌ی این دسته از مسواک‌های برقی از مسواک‌های معمولی کوچک‌تر بوده و در زوایای ۳۶۰ درجه نمی‌چرخند، در واقع در جای خود حرکت می‌کنند و این امر می‌تواند به تمیز شدنِ منطقه‌ای و ناحیه‌ایِ دندان‌های شما کمک کند.

مسواک‌های جهنده

فرچه‌ی این مدل از مسواک‌های برقی می‌تواند علاوه بر چرخیدن، به جلو عقب نیز حرکت کند تا تکه‌های باقی مانده از غذا در لای دندان‌ها نیز بیرون بیایند.

مسواک‌های دو سره

مسواک‌های دوسره دارای دو سر مختلف و مجزا هستند و یکی از آن‌ها قابلیت جلو و عقب رفتن و یکی از آن‌ها قابلیت لغزشی دارد.

در هنگام خرید یک مسواک برقی باید به چه معیارهایی توجه کنیم؟

بازار مسواک‌های برقی در سال‌های اخیر به شدت داغ شده و مدل‌های متنوع و بی‌نظیری در بازار ارائه شده‌اند. در نتیجه، برای این‌که در هنگام خرید سردرگمِ انواع ویژگی‌ها و مدل‌های مختلف نشوید، می‌توانید به خواندن این مقاله ادامه دهید و اصلی‌ترین معیارهای مسواک برقی را بیاموزید.

داشتنِ سیستم تایمر

تایمر یکی از مهم‌ترین ویژگی‌ها در مسواک برقی است و دلیل این امر را نیز در سطرهای قبلی به شما ارائه کردیم. در نتیجه، با صرف کردن زمان مناسب، نه جرمی بر روی دندان‌های‌تان باقی می‌ماند و با کارِ اضافی دندان‌های‌تان را می‌فرسایید.

طراحی بدنه

بدنه‌ی مسواک برقی باید به گونه‌ای باشد که اولاً زیادی سنگین نباشد تا مچ دست شما خسته نشود و برای افرادی که مبتلا به آرتروز هستند مشکلی ایجاد نکند. دوما این مسواک باید بتواند به خوبی در تمامی نقاط دهان شما حرکت کند. بهتر است وزن آن را در هنگام خرید امتحان کنید.

میزان ظرفیت شارژ باتری

میزان نگهداری شارژ باتری نیز یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های یک مسواک برقی است. اگر مسواک برقی شما میزان شارژ زیادی را در خود نگه دارد، می‌تواند در هنگام سفر، مدام و منظم و بدون هیچ نگرانی‌ای از آن استفاده کنید.

فرچه‌های قابل تعویض:

برخی از مدل‌های جدیدتر مسواک‌های برقی دارای فرچه‌های قابل تعویض هستند. این فرچه‌ها هرکدام اصولاً دارای ویژگی خاصی هستند و می‌توانند به نوعی برای شما مفید باشند. مثلا، فرچه‌های مخصوص دندان‌های ارتودنسی شده یا فرچه‌های مخصوص دندان‌های کودکان، از سری فرچه‌های محبوب و مفید برای مشتریان است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.